Zimowy zlot Warszaw w Zakopanem – XI 2016

Z inicjatywy Pawła Gawrońskiego z nowotarska24.com w dniach 9 – 11 grudnia odbył się Pierwszy Zimowy Zlot Warszaw w Zakopanem. Właściciel serwisu wypoczynkowego Nowotarska24 jest równocześnie miłośnikiem wszelkiej maści żelastwa na kołach. Od dawna zaprzyjaźniony jest z naszym stowarzyszeniem.

Chcąc zaktywizować posiadaczy najstarszych aut z FSO do wyciągnięcia ich ostatni raz w roku z garażu, zorganizował zlot u podnóża Tatr.

Dla wielu z nas poruszanie się cennym klasykiem o tak późnej porze roku, po drogach pełnych soli i piasku, może wydawać się grzechem najgorszym. Mimo to ponad 10 pojazdów zjechało się z całego kraju. Wśród nich była mocna ekipa z Pomorza. Dużym wyzwaniem okazała się podróż. Ponad 700 km w jedną stronę, w dodatku stale pod górę, nawet z górnozaworowym silnikiem, może w zimowych warunkach zająć ponad 24h. Znając częste kaprysy każdej Warszawy z hamulcami, jesteśmy pełni podziwu dla wszystkich uczestników zlotu.

 

 

 

 

 

Do
Zakopanego dotarły m.in. Warszawa M20 Andrzeja, Warszawa DeMonówka, obie z fsopomorze oraz perfekcyjna Klementynka Wawka należąca do członka Trojmiasto klasycznie. Na zlocie zaprezentowała się również Warszawa celebrytka, znana z mediów, garbuska z Norwegii. 

 

W czasie zlotu odbyła się wystawa aut na Krupówkach. Najpiękniejszym autem zlotu wybrana została spatynowana i świetnie zachowana Warszawa M20 należąca do naszego prezesa Andrzeja. 

 

Zdjęcia do artykułu autorstwa Przemka z QPhoto oraz Radka z kultowe.taxi.