II POMORSKI ZLOT POJAZDÓW POLSKIEJ PRODUKCJI

Podobnie jak w roku 2014, w ostatni weekend lipca, odbył się drugi Pomorski Zlot Pojazdów Produkcji Polskiej w Sycowej Hucie. W dniach 24-26 lipca, do Ośrodka Kormoran w Sycowej Hucie pod Kościerzyną, zjechali się miłośnicy polskiej motoryzacji, skupieni wokół forum FSO Pomorze. W czasie imprezy odbyło się wiele konkurencji sprawnościowych jak i quizów z wiedzy o historii Fabryki Samochodów Osobowych. Pogoda była bardzo zmienna, chwile kiedy świeciło słońce wielokrotnie i bardzo skutecznie przerywały opady deszczu. Miało to z pewnością wpływ na frekwencję, jednak i tak zarezerwowaną pulę kilkudziesięciu miejsc w ośrodku udało się wypełnić prawie w całości. Nie zabrakło widzów, którzy przybyli obejrzeć auta uczestników zlotu lub zaprezentować swoje eksponaty na kołach.
W ramach zlotu odbyły się również imprezy dla dzieci (konkurs plastyczny, układanie puzzli, quiz). Dla tych bardziej wyrośniętych zorganizowano ognisko, dyskotekę. Wszyscy uczestnicy mogli w cenie udziału w zlocie, skorzystać z atrakcji ośrodka Kormoran, pływając na rowerach wodnych, kajakach czy żeglując po jeziorze.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji filmowej ze zlotu.

Warto zwrócić uwagę na bardzo hojnych sponsorów, którzy zapewnili wiele wartościowych nagród dla zwycięzców poszczególnych konkurencji.

Imprezę wsparły następujące firmy i instytucje:
sponsorzy
Producent kosmetyków z Pomorza – ZIAJA, polski producent narzędzi – KUŹNIA Sułkowice, znany sklep motoryzacyjny z częściami do krajowych pojazdów – AUTOTECH, kino HELIOS z Gdyni, Telepizza, księgarnia Gandalf, serwis AUTO-GUM z Gdańska, stacja demontażu pojazdów Panta, trójmiejski oddział Leroy Merlin, producent kosmetyków motoryzacyjnych K2Urząd Miejski w Gdańsku, patronat honorowy nad imprezą objęło GCPU (Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień), w ramach akcji Kieruj bez procentów.

 Poniżej galeria zdjęć ze zlotu.
IMGP3229
IMGP3207

IMGP3221 IMGP3226

IMGP3327

IMGP3260 IMGP3284 IMGP3287 IMGP3293 IMGP3309 IMGP3342 IMGP3346 IMGP3347 IMGP3351 IMGP3353 IMGP3366 IMGP3371