I Pomorski Zlot Pojazdów Produkcji Polskiej 2014 – Sycowa Huta


Nysa, fiat czy polonez, w dodatku bez klimatyzacji, nie wydają się najlepszymi pojazdami na weekendowy wypad nad jezioro.

Jeśli dodamy do tego kilkukrotną wymianę koła,ręczne holowanie auta, spanie w namiocie czy też w PRL-owskim domku, jedzenie wydawane ze stołówki tylko o określonej porze, to forma takiego spędzania wolnego czasu jest mało interesująca dla użytkowników aut w obecnych czasach. 
Wymienione „niedogodności” to tylko część atrakcji, jakie członkowie stowarzyszenia oraz ich goście mieli okazję doświadczyć podczas „Pierwszego Pomorskiego Zlotu Pojazdów Produkcji Polskiej”.

Zlot pojazdów, jaki odbył się w dniach 1 – 3 sierpnia 2014 w Sycowej Hucie, w okolicach Kościerzyny, należy zaliczyć do bardzo udanych. Była to świetna okazja do spotkania się miłośników polskiej motoryzacji i doświadczenia uroków rekreacji w stylu PRL.Na zlocie pojawiło się ponad wiele pojazdów wraz z właścicielami, przyjaciółmi i rodzinami. W większości byli to członkowie FSO Pomorze. Bardzo miłym akcentem był przyjazd na cały weekend, grupy Klasyczny Koszalin. Zaprezentowało się też kilku użytkowników polskich aut niezrzeszonych w grupie FSO Pomorze, oraz wielu widzów z okolicznych miejscowości. 

 

  

W 3 dniowym spotkaniu brało udział około 40 aut.  Najwięcej pojawiło się polonezów w prawie wszystkich produkowanych wersjach, trochę mniej fiatów 125p oraz 126p, dwie zastavy 1100p oraz jedna Nysa.

Przeprowadzono klika konkursów konkursów. Wśród nich konkurs przeciągania Malucha pod górę, wymiany koła na czas, rzutu tarczą hamulcową w dal oraz konkurs na najpiękniejsze oraz najciekawsze auto zlotu.
Dla najmłodszych uczestników forum zorganizowano szkolenia i zabawy dotyczące bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym w ramach programu Klub Pancernika.

W czasie zlotu była okazja do wysłuchania wykładu i udziału w dyskusji na temat historii FSO.


Poza konkursami i zabawami, uczestnicy zlotu mogli wypoczać i skorzystać z atrakcji oferowanych w ośrodku Kormoran.

Imprezę zakończyła się grupową wizytą w pobliskim muzeum kolejnictwa w Kościerzynie.

Za udział w Zlocie serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności gościom z Klasycznykoszalin, którzy wygrali większosć nagród.
Dziękujemy członkom FSO Pomorze, a w przede wszystkim Andrzejowi „Preventowi” Gajewskiemu za zorganizowanie i skoordynowanie imprezy, Michałowi „G7Misio” za organizację dyscyplin sportowych oraz Bożenie Zdunek „Luna”, za przygotowanie całego programu dla najmłodszych oraz pozyskanie dla nich wielu cennych nagród.

Podziękowania również dla SzyKejn’a za przeprowadzenie quizu i wycieczki do muzeum kolejnictwa.

Fotografie: A.Szczepańska i T.Niżyński